Kinkiety ogrodowe

Ogród jest miejscem odpoczynku, relaksu oraz niejednokrotnie zażywania spokoju. Bardzo istotnym elementem w przestrzeni ogrodowej jest oczywiście roślinność, której musi być naprawdę dużo. Coraz dłuższe oraz cieplejsze dni zachęcają do uporządkowania przestrzeni ogrodowej. Oprócz o samym ogrodzie, warto również pomyśleć o oświetleniu domu. Odpowiednio dobrane lampy ogrodowe są niezwykle ważne, tak samo jak pozostałe elementy architektury. Ciekawą opcję oświetlenia ogrodu stanowią kinkiety. Gdzie je najlepiej zainstalować?

Oświetlenie uniwersalne

Kinkiety są łatwe w montażu. Można zainstalować je praktycznie na każdej powierzchni ogrodu, do której można doprowadzić prąd. Może to być ściana domu, która wychodzi na ogród lub też szopka albo altanka. Wbrew pozorom kinkiet ogrodowy daje dużo światła i nie potrzebują innych dodatkowych wspomagaczy. Są łatwe w montażu, a dzięki zawieszeniu na ścianie budynku nie trzeba prowadzić w ziemi kabli, aby móc je podłączyć. Mają one różne kształty i kolory, co sprawi, że możemy je idealnie dobrać do swojej przestrzeni. Powinny być zgodne z kolorystyką domu. Są odporne na działanie temperatury i na wodę. Na rynku istnieje wiele rodzajów kinkietów, które możemy dostosować do swojej przestrzeni. Są m. in. abażury imitujące wiklinę, która tworzy niezwykłą atmosferę na balkonie albo tarasie. Taka lampa wygląda o wiele lepiej i lżej niż kinkiety metalowe. W kinkietach tych jest możliwość regulowania intensywności światła. Co więcej, dostępne są również lampy imitujące pochodnie. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy znaleźć coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie kinkietów należy zwrócić uwagę na ich natężenie światła – chcąc oświetlić powierzchnię ogrodu wybierajmy lampy o wysokiej intensywności. Ponadto warto rozejrzeć się po lampach wkręcanych, które są bardziej bezpieczne. Zakup lamp w zestawie ułatwia instalację – przykładowo zestawy solarne zawierają wiele lampek. Niezwykle istotna jest żywotność baterii – zmniejsza się ona wraz z intensywnością jego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na czujnik ruchu zainstalowany w lampach. Jest on przydatny do tymczasowego oświetlenia ścieżek, podjazdu, głównego wejścia, czy bramy wjazdowej. Zwiększa to bezpieczeństwo poruszania się na posesji,